Satın Almadan Önce asya yakası gezilecek yerler Things To Know

Burada mevki düzlük kafe ve restoranlarda dilerseniz orantılı fiyatlarla serpme kahvaltı servisi bile bulunuyor. Buraya özel ara bulucunızla Maltepe’den Başımajör tabelalarını kovuşturma ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

1000 m2‘lik kayran üzerine kurulan Hidiv Kasrı, lüzum bulunduğu konum gerekse mimari özellikleri ile İstanbul’un eşsiz eserleri ortada arazi almaktadır.

Üskümikro’ın en okşayıcı camilerinden biri olan Mihrimah Padişah Camii, Küçük asya Yakası’nda gezilecek yerler beyninde önemli bir yere sahip. Eşsiz zamanı ve azametli konstrüksiyonsı ile göz kamaştıran bu camii 1565 senesinde Mimar Sinan tarafından konstrüksiyonlmış nadide eserlerden biri.

Dilersiniz bölgenin ayyaşfedilecek noktalarına cümle yanında oda atalım ve sizler bâtınin de bir yolculuk çekimı meydana getirmeye çkırmızıışarak Avrupa Yakası gezilecek yerler listemizi hazırlayalım.

Yahya Kemal’den Orhan Veli’ye şiirlere, şarkılara ilham olmuş bir şehir İstanbul. Bence de lüzum zamanı, lazım imikıyla İstanbul dünyanın en alımlı çalımlı şehirleri arasında. İstanbul’u gitmek kucakin bence 1-2 günden çok daha fazlasına ihtiyacınız var. Bu yüzden İstanbul gezisi planlarken Asya yakası ve Avrupa yakası olarak İstanbul’da gezilecek yerleri iki ayrı bölümde gezebilirsiniz. Bu şekilde İstanbul’un dü yakasını da döneminızı daha çok kullanarak gezebilirsiniz.

Semte geldiğinizde kendisine ilgili havayı ve halen buralarda filmlerden öte bir mahallenin yaşamış olduğunı anlayabiliyorsunuz. 2 katlı şirin evleri ve koskocaman bir bostanı olan, merkezi konuma sahip evetğu ve ziyaretçilerin de dikkatini çektiği bâtınin dobra kafelerle de donatılmış.

Bu düzenışmutaş merkezlerinde özellikle haftasonları makine otopark edecek vaziyet bulmakta külfet evetşanacak denli kalaba olmaktadır. İstanbul anadolu yakasında İstanbulun bir zaman dışında Kurtköyde mevcut Viaport hileışmutaş merkezi de çok tutulan ve ordu olan bir hileışveriş merkezidir.

8. Rum Germenı: Göksu Nehri deniz boyusında kahvaltı yapabilir, Küçük asya Kermenı’nı gezdikten sonrasında meşhur yalılarını keşfedebilirsiniz.

Ünlü mimar Sarkiz Balyan’a yapmış oldurılmış olan bu saray büyüklük misafir evi olarak tasarlanmış. Pazartesi ve Perşembe günleri ziyaret kapalı olan bu sarayı rehberler eşliğinde gezebiliyorsunuz.

İster Galata aracılığıyla elkızı isterseniz Aksaray tarafında, tramwayla Beyaz zehirıt sahaında inip haydi haydi kapalı çarşıyı bulabilirsiniz.

İstanbulda gezilecek matrak yerler arayanlarda İstanbul’da Meze Merkezleri ve Görüş Parklar yazgımıza bölüm atabilirler.

 şimendifer ile buraya mevrut malzemeler derunin yıkama muattalaltma ya da aktarma gibi işlemlemlerinin refahlı bir şekilde yapılması ciğerin garın önüne mendirek kurma edilmiştir. Garın çizimlerini Alman görevliler üstlenmiştir. Aynı şekilde Haydarpaşa Garı inşaat ve mimarlığı da gene Almanlar aracılığıyla yapılmıştır. İnşaat genel anlamda mağriplı ustalar aracılığıyla tasarlanan ve mağriplı şekilde gestaltlmaya çtuzakışılan bir yerdir. Gar yapımında inşaatın inşa aşamasında kullanılan taş maslahatlemeler de İtalyan ustalar aracılığıyla gerçekleştirilmiştir. Haydarpaşa Garı 1917 senesinde çok gülmeyen şekilde hasar görmüştür. O tarihte meydana getirilen hasar tamir maslahatlemleri ile ve onarım çalışmaları ile yapı bugünkü özgün halini korumuşdolaşma.  Bu tarihten sonrasında 1979 tarihinde Marmara Denizi açıklarında dü geminin çarpışarak yaptığı kazada da garda bir makule hasarlar meydana mevruttir  Oluşan patlama sonucunda garın kursun vitraylarında ağır sıklet hasaralar oluşmuştur. Kırıcı hasar gharabelik vitraylar bu tarihten sonra aslına makul olarak aynı şekilde tamir görmüştür. Umumi anlamda meydana getirilen onarma işçilikleminde aslına uygunluk son sıcaklıkölçer tesirli bir halde Bu linkte kendini korumaktadır.

Hileış bilgiş yapıp etmek ve tarihe tanıklık kılmak istiyorsanız şayet burayı ziyaret edebilirsiniz. Samimi ve sıcakkanlı esnafı ile bile misafirperver bir büyüklenme sergileyeceğini açıklamak gerekiyor.

Belgrad Ormanı karınin İstanbul’un akciğeri desek, abartmış olmayız. İstanbul’un organizasyonundan beri şehrin suyunu sağlayan bentleri, çeşmeleri ve zengin orman varlığıyla saf bir cennet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *